HASTA KABUL SEKRETERLİĞİ
Eğitimi Sertifika Programı
Özel yâda Devlet herhangi bir sağlık kurumuna gittiğimizde randevumuz olsa dahi giriş yaptırmamız gerektiğini hepimiz biliyoruz. İşte bu girişleri yapanlar hasta kabul sekreterleridir. Çalışmak isteyeceğiniz yer her neresi olursa olsun aranan ön şart Hasta Kabul Sekreteri sertifikasına sahip olmanızdır.

0850 302 85 25

Ön Kayıt FormuFORMU GÖNDER

Neler Öğreneceğim

Hasta Kabul sekreter olmak için herhangi bir okuldan mezuniyet şartı aranmıyor. Ancak yinede bazı şartların oluşması gerekiyor. Birde bu tarz bir mesleğin sizin kişiliğinize ne kadar uygun olduğunu test etmeniz gerekiyor. 

Daha Fazla Bilgi Şimdi Başvurun

SİZDE KENDİNİZİ YATIRIM YAPIN

Eğitim bitiminde uygulanan sınavın ardından eğitim programına katılan adaylara Eğitim sertifikalarını vererek kolaylıkla bu alanda iş yaşamına atılmalarına destek olmaktayız.

 • Hasta Kabul Sekreteri Ne İş Yapar?

  Hasta kabul sekreteri görevleri arasında en büyük görevi evrak işlerinin tamamının kontrol edilmesi gelmektedir. Servise gelen hastaların kayıtlarından tutun da ölen hastaların kayıtlarının tutulması ailelerine bildirilmesi gibi görevleri vardır.,

 • Kimler Hasta Kabul Sekreter Olabilir?

  Hasta kabul sekreteri olmak için herhangi bir okuldan mezuniyet şartı aranmıyor. Ancak yinede bazı şartların oluşması gerekiyor. Birde bu tarz bir mesleğin sizin kişiliğinize ne kadar uygun olduğunu test etmeniz gerekiyor. 

 • Hasta Kabul Sertifikası ile ne yapabilirim?

  Her türlü sağlık kurumuna bu tarz bir belge ile başvuru yapabilirsiniz. Özel ya da devlete ait sağlık kurumlarında geçerli olacaktır.

 • Neden Hasta Kabul Eğitimi Kursu Almalıyım?

  Hem devlet kurumlarında hem de özel sektörde hizmet veren kurumlarda çalışma fırsatı bulunur. Bu tarz yerlerde iş bulabilmek iş başvuru yapabilmek için hasta kabul sekreterliği sertifikasını almanız gerekiyor.

 • Hasta Kabul Sekreterliği İş İlanları

  İş ilanları yeni açılan hastaneler ya da benzeri sağlık kuruluşlarını kapsar. Ayrıca bunların dışında ekstra personele ihtiyaç duyan kurumlarda tıbbi sekreterlik için personel alımları yapabilirler.

 • Hasta Kabul Sekreteri Maaşları Ne Kadar?

  Maaşlar ortalama 3000 lira ila 3500 TL arasında değişiklik gösteriyor. Özel sektörde görev yapan personeller ise 2500 ila 3000 lira arasında maaş alıyor. Devlet dairelerine oranla bu tarz özellerde maaşlar biraz daha az oluyor

 • Hasta Kabul Sekreteri Kursuna Nasıl Katılabilirim ?

  Türkiye Genelinde Düzenlediğimiz Kurslara Katılmak için form doldurmayı unutmayınız, eğitim danışmanlarımız sizleri arayarak bilgilendirme yapacaklardır.

Mezunlarımız ne diyor?

Bu kursa başlamadan evvel işsizdim. Ciddi bir karamsarlık ve güvensizlik duymaktaydım. İnternette dolaşırken Hasta Kayıt Kabul diye bir mesleği öğrendim.Ardından araştırmaya başladım.Kimi kurslar 7 ay,kimi 6,kimi 2 aydı. Benim için kısa sürede sertifikamı alıp bir an evvel iş hayatına atılmak önemliydi.Kursa gidip konuştum,sağolsunlar çok ilgilendiler. Aynı eğitimi,anı sertifikayı neden aylarca sürünerek alayım ki dedim ve kayıt oldum.Eğitimim bitti.Şu anda bir tıp merkezinde çalışıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.

Gizem E.

Zaten bir devlet kurumunda hasta kayıt kabul olarak çalışmaktaydım. Ancak yeni bir yasa ile sertifikalı olmamız gerektiği söylendi. Meslek Burda ile bu vesileyle tanıştım. Kursa yazıldım, sertifikamı kısa sürede alarak taşeron firmama verdim. Başhekimin kontrolünde sertifikası olmayan arkadaşlar bir ay içerisinde maalesef işten çıkarıldı. İşimi bana geri kazandıran kursuma ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sena C.

Bir süre İşsizlik dönemi yaşadıktan sonra Hasta Kayıt Kabul mesleğinden haberdar oldum.Meslek Burda’dan eğitim alıp çalışanları gördüm web sitesinden.Kendi isteğimle gidip kayıt oldum. Bana inanılmaz katkısı oldu bu eğitimin.Eğitimim biter bitmez de işe girdim. Çalıştığım yerden çok memnunum.Kursuma, eğitmenlerimize teşekkür ederim.

Ayşe B.

Çok güzel bir eğitim aldım diyebilirim.Kursumun bitiminde 1 hafta bile olmadan Ekol Sağlık Kurumlarında işe kabul edildim.Çalışmak isteyen herkese Meslek Burdadan Hasta Kabul eğitimini öneririm.Oldukça güzel bir mesleğe adım atmamda yardımı olan herkese teşekkür ederim.

Sibel S.

 BİLGİ FORMU